Het conflict met betrekking tot de melkprijs, dat op vandaag tussen de landbouwers en de grootdistributie heerst, onderstreept het belang van transparantie van de prijzen. Die transparantie is wat de consumenten ook al lang vragen. Zie
het artikel over economische onrust. Toch moeten we op heden vaststellen dat het uitsluiten van de consumenten uit het Prijzenobservatorium die transparantie niet waarborgt.
De verbruikersorganisaties, die absoluut voorstander zijn van een systeem met rechtvaardige prijzen die voor iedereen een menswaardig leven garanderen, vragen nogmaals om vertegenwoordigd te worden in het Prijzenobservatorium. Ze ondersteunen de eis van de landbouwers om een eerlijke prijs te krijgen voor hun productie.
De verbruikersorganisaties betreuren dat de FEDIS verkeerdelijk het argument van de bescherming van de consumenten gebruikt om het toepassen van lage en onrechtvaardige prijzen goed te praten.
De aanwezigheid van vertegenwoordigers van de consumenten in het Prijzenobservatorium zou garanties bieden voor een meer eerlijke onderhandeling over prijzen en voor het zoeken naar een meer rechtvaardige prijs voor alle actoren van de voedselketen.